Szukasz hoteli z dietą bezglutenową? Świetnie trafiłeś!

Wypełnij formularz i czekaj na ofertę Bezglutenowych Wakacji .

 

Nasze biuro posiada bazę danych hoteli, które oferują  dietę bezglutenową. Temat celiaki znamy z  autopsji. Wiemy jak trudno o zwykły świeży chleb, makaron czy pizzę w restauracji a co dopiero na wakacjach.  Nasza baza jest cały czas aktualizowana oraz przed potwierdzeniem rezerwacji kontaktujemy się z hotelem informując,  że przyjedzie wyjątkowy gość na diecie bezglutenowej i czy na pewno w okresie kiedy będzie przebywał w hotelu będzie miał indywidualne posiłki ustalane najczęściej po przyjeździe z kucharzem. Często też informujemy klienta jakie dokładnie produkty i menu są dostępne w hotelu.

 

Wizytujemy hotele, rozmawiamy z managerami i kucharzami na miejscu lub na prezentacjach produktowych jak również dbamy o feed back klientów o hotelach w których byli, dlatego nasza baza ciągle rośnie ale też jest aktualizowana. Oferty przygotowujemy indywidualnie, dlatego prosimy o wysłanie dokładnego zapytania w formularzu celem przygotowania idealnego hotelu dla Państwa.

 

Prosimy wpisać w formularz koniecznie max budżet, ilość osób + daty urodzenia dzieci, skąd wylot, na jak długo, jakie kraje oraz która grupa hoteli Państwa interesuje. 

 

 

Formularz kontaktowy

Pozostało znaków:  1500

Inspiracje na bezglutenowe wakacje

Świadomość obsługi oraz szefa kuchni na temat celiaki i diety bezglutenowej jest bardzo różna, dlatego wyróżniliśmy 4 grupy bezglutenowych hoteli:

1️⃣ hotele "z certyfikatem przekreślonego kłosa" (symbol bezpiecznej żywności bezglutenowej), hotele spełniają normy dla osób chorych na celiakię zgodnie z prawem żywieniowym danego kraju. Hotelowa restauracja spełnia wymogi dla osób chorych na celiakię. Gwarancja dań bezglutenowych bez zanieczyszczeń. Kadra przeszkolona w kierunku przygotowania żywności bg  : bezglutenowe pieczywo, makarony, naleśniki, frytki, desery, ciasta, ciasteczka, płatki śniadaniowe, pizza, lody. Restauracja ma wydzielone stanowisko lub jest całkowicie osobnym pomieszczeniem. Dania główne na zamówienie uzgadniane z szefem kuchni, kucharze starają się przygotować w ramach możliwości wszystko co klient poprosi w zakresie menu dań wydawanych w restauracji głównej czy a la carte  Często znajduje się osobny stół - bufet oznaczony GLUTEN FREE, są etykiety z alergenami lub kucharz informuje co dokładnie z bufetu jest bezglutenowe. Posiłki serwowane są bezpośrednio z kuchni do stolika tak aby nie doszło do zanieczyszczeń. Są to hotele 4 i 5 *. Na tą chwilę w bazie posiadamy tylko hotele w Hiszpanii. 

2️⃣ hotele "wysoko świadome " mają kadrę przeszkoloną w kierunku przygotowania żywności bg, proponują m.in: bezglutenowe pieczywo, makarony, naleśniki, frytki,  desery, ciasta, ciasteczka, płatki śniadaniowe, pizza, lody. Restauracja ma wydzielone stanowisko lub jest całkowicie osobnym pomieszczeniem. Dania główne na zamówienie uzgadniane z szefem kuchni, kucharze starają się przygotować w ramach możliwości co  klient poprosi o w zakresie menu dań wydawanych w restauracji głównej czy a la carte. Często znajduje się osobny stół - bufet oznaczony GLUTEN FREE, są etykiety z alergenami lub kucharz informuje co dokładnie z bufetu jest bezglutenowe. Ustalone wcześniej dania główne przygotowane dla klienta serwowane są bezpośrednio z kuchni do stolika aby nie doszło do zanieczyszczeń.  Hotele 4 i 5*, należące do wyższej półki cenowej, w naszej bazie proponujemy hotele w Grecji, Hiszpani, Cyprze, Turcji, Egipcie, Włoszech, pozostałe kierunki na zapytanie. 

3️⃣ hotele "świadome"  oferują m.in : bezglutenowy chleb, makaron, pozostałe desery i produkty w zależności od hotelu. Kadra została przeszkolona zakresie podania i przygotowania dań bezglutenowych.  Informujemy przed zakupem co dokładnie hotel ma na miejscu. W większości hoteli są frytki, lody,  pizza, naleśniki czyli  to co najbardziej lubicie.   Posiłki dań głównych na zamówienie uzgadniane z szefem kuchni. Kucharz informuje, które dania z bufetu są bezglutenowe lub jest etykieta z alergenami.  Kuchnia nie posiada osobnego stanowiska, ale w miarę możliwości dba, aby nie zanieczyścić dań glutenem, używa czystych noży, garnków dla dań bezglutenowych  Z reguły serwuje bezglutenowe dania i produkty do stolika. W bazie posiadamy hotele w Grecji, Hiszpani, Cyprze, Turcji, Egipcie, Włoszech, pozostałe kierunki na zapytanie.

4️⃣ hotele "pomocne ", które posiadają bezglutenowy chleb, na zapytanie makarony, lody, frytki i pozostałe produkty.  Chętnie ugotują lub upieką coś z gotowej mieszanki mąk dostarczonych przez klienta (np. ciasto czy naleśniki ) należy jednak uprzedzić, że forma do ciasta, płyta do naleśników czy garnek do makaronu musi być dobrze umyty, zrobią pizzę na przyniesionym przez klienta spodzie, jednak należy "poinformować" kucharza aby umył pojemnik, nóż i deskę do krojenia aby nie doszło do zanieczyszczenia glutenem. Są to hotele, które nie są świadome, że osoby z celiakią wymagają  bardzo restrykcyjnej diety, ale starają się na miejscu dopasować do próśb klienta. Szef kuchni wskaże produkty nie zawierające glutenu lub będzie opis przy posiłkach ze wskazanymi alergenami. Są to najczęściej hotele 3-4  *, należące do średniej półki cenowej, dla osób które na co dzień również we własnej kuchni mają produkty glutenowe. W naszej bazie są hotele z całego świata.